Inductive sensor NI14-M18-AP6X-H1141
Price:
Inductive sensor NI8-M12-VP6X 7M
Inductive sensor NI14-M18-AN6X-H1141
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/142/image_1920?unique=3f835ab
Not Available For Sale
  • Brand
  • Proximity sensor max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Wiring
  • Switch function
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Proximity sensor max distance 14 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size M18
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Non-flush
Electrical connection M12
Supply 12 VDC, 24 VDC