Inductive sensor NI8-M12-VP6X 7M
Price:
Inductive sensor NI8-M12-AN6X-H1141
Inductive sensor NI14-M18-AP6X-H1141
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/141/image_1920?unique=8fac0ad
Not Available For Sale
  • Brand
  • Proximity sensor max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Electrical connection
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Cable lenght
  • Supply
  • Supply
  • Wiring
  • Switch function
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Proximity sensor max distance 8 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size M12
Electrical connection Cable Connection
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Non-flush
Cable lenght 7 m
Supply 12 VDC, 24 VDC