Inductive sensor NI8-M18-AP6X/S120
Price:
Inductive sensor NI5-EG12SK-AP6X
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/8145/image_1920?unique=00060bb
Not Available For Sale
  • Brand
  • Proximity sensor max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Electrical connection
  • Cable lenght
  • Supply
  • Supply
  • Wiring
  • Switch function
  • Maximum working temperature
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Proximity sensor max distance 8 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size M18
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Non-flush
Electrical connection Cable Connection
Cable lenght 2 m
Supply 12 VDC, 24 VDC
Wiring 3-wire
Switch function NO
Maximum working temperature +120°C