Safety light curtain S4BE30-600-S, emitter, 600 mm, resolution: 30 mm
Price:
Pressure sensor 17.600G, 0...6 bar, 4-20 mA, G 1/2" EN 837, M12, 4-pin connector
Safety light curtain S4BR30-600-S, receiver, 600 mm, resolution 30 mm
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/9086/image_1920?unique=d7023ad
Not Available For Sale
  • Brand
  • Supply
  • Measuring range
  • Array sensor height
  • Array sensor resolution
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand Banner Engineering
Supply 24 VDC
Measuring range 12 m
Array sensor height 600 mm
Array sensor resolution 30 mm