Inductive sensor IPS40-S15PCOL-PG13, PNP, Sn= 15 mm, flush, NO+NC, PG13
Price:
Level switch RN4001, 230 Vac, G 1", universal plastic vane 27x150 mm, L=140 mm
Inductive sensor IPS8-N6PO60-A8, Sn=6 mm, non-flush, long housing, PNP, NO, M8
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/8817/image_1920?unique=03ee51e
Not Available For Sale
  • Inductive/Magnetic/Capacitive max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Electrical connection
  • Supply
  • Wiring
  • Switch function
This combination does not exist.
Internal Reference
IPS40-S15PCOL-PG13
Inductive/Magnetic/Capacitive max distance 15 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size Other
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Flush
Electrical connection Terminal
Supply 24 VDC