Inductive sensor BI20U-M30-AP6X-H1141
Price:
Encoder RI-12HA1T-CA4096-H1181
Encoder RI-12HA1T-CA4096-H1181
Inductive sensor NI75U-CP80-AP6X2/S97
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/8045/image_1920?unique=d2021f9
Not Available For Sale
  • Brand
  • Inductive/Magnetic/Capacitive max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Wiring
  • Switch function
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Inductive/Magnetic/Capacitive max distance 20 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size M30
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Flush
Electrical connection M12
Supply 12 VDC, 24 VDC