Inductive sensor BI6U-M12-VP6X 7M
Price:
Level sensor LMK358H, 0-4 m H2O, 4-20 mA Ex ia HART, 10 m PUR cable
Level sensor LMP308i, 0-10 m H2O, 4-20 mA, 10 m PUR cable
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/7182/image_1920?unique=650fd2c
Not Available For Sale
  • Brand
  • Inductive/Magnetic/Capacitive max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Electrical connection
  • Cable lenght
  • Supply
  • Supply
  • Wiring
  • Switch function
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Inductive/Magnetic/Capacitive max distance 6 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size M12
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Flush
Electrical connection Cable Connection
Cable lenght 7 m
Supply 12 VDC, 24 VDC