Inductive sensor BI5U-Q12-AP6X2
Price:
Ambient range extender DT
Ambient range extender DT
Level sensor, vibrating fork VN7120, G 1/2" ISO 228-1, 3-wire PNP, Tmax 100°C, Sp=64mm
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/7730/image_1920?unique=650fd2c
Not Available For Sale
  • Brand
  • Inductive/Magnetic/Capacitive max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Electrical connection
  • Cable lenght
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Supply
  • Supply
  • Wiring
  • Switch function
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Inductive/Magnetic/Capacitive max distance 5 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size Other
Electrical connection Cable Connection
Cable lenght 2 m
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Flush
Supply 12 VDC, 24 VDC