Inductive sensor BI50U-Q80-VP4X2-H1141
Price:
Mounting clamp BST-18B
Mounting clamp BST-18B
Magnetinductive sensor BIM-UNTK-AP7X-0.6-PSG3M
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/6571/image_1920?unique=650fd2c
Not Available For Sale
  • Brand
  • Inductive/Magnetic/Capacitive max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Wiring
  • Switch function
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Inductive/Magnetic/Capacitive max distance 50 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size Other
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Flush
Electrical connection M12
Supply 12 VDC, 24 VDC