Level sensor vibrating-rod, G1 1/2", 21-230VAC/22-45VDC supply, DPDT relay, L=160mm
Price:
Multiprotocol module TBEN-2-4AI
Connector B5241-0
Connector B5241-0
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/357/image_1920?unique=0b0d0c8
Temperature Extended Shaft: Without
Electronic Module: Relay DPDT 21..230 V AC, 22..45 V DC
Process Connection: Thread G 1½"
Length of Extension L: 160 mm (6.30")
Material of Process Connection / Extension: Stainless steel 1.4301 (304) / 1.4541 (321)
Cable Entry: 1x M20x1.5 screwed cable gland
Not Available For Sale
  • Brand
  • Supply
  • Process connection
  • Supply
  • Immersion lenght
This combination does not exist.
Internal Reference
MN4020A01LA311**_0*********_00000*0A0*_*********A_0_0_0
Brand UWT
Supply 230 VAC, 24 VDC
Process connection G 1 1/2"
Immersion lenght 160 mm