Temperature sensor 4-20mA, PNP/NPN, NO NC, 6x150mm, TTM-206A-CF-LIUPN-H1140-L150, 0..+150°C, IO-link
Price:
Temperature sensor Pt100, 6x100mm, 4w, -20/+105C, 1m kab., IP68, class B
Temperature sensor W-CABLE-6/80-2000/FEP-4-1/10B
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/642/image_1920?unique=1c9b887
Not Available For Sale
  • Brand
  • Maximum working temperature
  • Process sensor output
  • Immersion lenght
  • Wiring
  • Communication
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Maximum working temperature +150°C
Process sensor output Analog 4-20 mA
Immersion lenght 150 mm
Electrical connection M12
Supply 12 VDC, 24 VDC