Capacitive sensor BC15-M30-IOL-H1141
Price:
Capacitive sensor BC8-M18-IOL-H1141
Photo sensor diffuse OT330.GN-GLZZJ.72OV/0030, BGS, push-pull, IO-link
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/8097/image_1920?unique=650fd2c
Not Available For Sale
  • Brand
  • Proximity sensor max distance
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Sensor size
  • Supply
  • Communication
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Proximity sensor max distance 15 mm
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Flush, Non-flush
Sensor size M30
Electrical connection M12
Wiring 4-wire
Supply 12 VDC, 24 VDC