Capacitive sensor BCE3-S12-AP6X
Price:
 Inductive sensor NI20-M30-AN6X-H1141
Inductive Sensor NI14-M18-AN6X-H1141
https://www.willsensors.com/web/image/product.template/8151/image_1920?unique=0d880a9
Not Available For Sale
  • Brand
  • Proximity sensor max distance
  • Proximity sensor output
  • Sensor size
  • Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors
  • Electrical connection
  • Cable lenght
  • Supply
  • Supply
  • Switch function
This combination does not exist.
Internal Reference
Brand TURCK
Proximity sensor max distance 3 mm
Proximity sensor output PNP
Sensor size M12
Mounting type (Inductive/Capacitive) sensors Flush
Electrical connection Cable Connection
Cable lenght 2 m
Supply 12 VDC, 24 VDC